Dr Inż. Ewa Olejnik

Innerco

Wszechstronny metalurg. Opracowała technologię wytwarzania materiałów kompozytowych, przeznaczonych do pracy w warunkach silnego zużycia ściernego, którą rozwija we współtworzonej przez siebie firmie Innerco Sp. z o.o., będącej spin-offem Wydziału Odlewnictwa Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Równocześnie pracownik naukowy tej uczelni.

Naukowiec, doktor nauk technicznych. Autorka kreatywnych rozwiązań w obszarze inżynierii materiałowej odlewnictwa. Wyznawczyni zasady „przemysł – nauka – dobre połączenie”. Laureatka konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku 2018 w kategorii „Kobieta Nauki i Biznesu”.

Autorka i współautorka wielu publikacji oraz patentów z obszaru odlewnictwa, w tym kompozytów na osnowie metalowej. Przenikliwa, skupiona na wyznaczonych celach i pełna zaangażowania w udoskonalaniu i implementacji opracowanych technologii.

Mówczyni i prelegentka, uczestniczka konferencjach krajowych i międzynarodowych. Autorka, liderka oraz wykonawczyni kilkunastu projektów B+R, zakończonych wdrożeniem.

Back to top button