III Think Eco! 29.07.2021
Forum Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach
Metan, wodór oraz dwutlenek węgla? – o rozwiązaniach ekologicznych na III Think Eco! Forum w ramach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zaprasza do udziału w konferencji III Think Eco! Forum pod hasłem: „Metan, wodór oraz dwutlenek węgla. Problem, zagrożenie czy przyszłość dla świata?” W czasie debaty – w formule okrągłego stołu – zostaną omówione tematy związane z propagowaniem alternatywnych źródeł energii, polityką „Zielonego Ładu”, założeniami Funduszu Odbudowy oraz perspektywami budowania zielonej gospodarki.29 lipca br. w Fabryce Porcelany w Katowicach odbędzie się drugie bezpłatne wydarzenie w ramach specjalnej edycji Europejskiego Kongresu MŚP – Back to Business.
29 lipca br. w Fabryce Porcelany w Katowicach odbędzie się drugie bezpłatne wydarzenie w ramach specjalnej edycji Europejskiego Kongresu MŚP – Back to Business.
W spotkaniu, (organizowanym w formule hybrydowej), wezmą udział przedstawiciele rządu, Parlamentu Europejskiego, władz regionu, samorządowcy, eksperci ds. ekologii, a także reprezentanci świata nauki i przedsiębiorcy.
To już trzecia odsłona konferencji Think Eco! Forum. Cykl debat stwarza możliwość wymiany poglądów, uwag i postulatów w zakresie prowadzenia pro-ekologicznej polityki rozwoju.
Na wydarzenie można się zapisać bezpłatnie na stronie www.ekmsp.eu.
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach w 2020 roku zainicjowała cykl konferencji Think Eco! Forum. Dwa wydarzenia miały miejsce 25 czerwca i 30 września w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Ponieważ dyskusji na tematy ekologiczne nigdy dość, już 29 lipca planowana jest trzecia edycja Think Eco! Forum, tym razem w Katowicach w Fabryce Porcelany.
Szczegółowe zagadnienia III Think Eco! Forum:
Europejski Zielony Ład, Fundusz Odbudowy i zielona gospodarka
- fundusz odbudowy i wsparcie dla zielonej gospodarki (3,2 mld euro na modernizację budynków i wymianę pieców węglowych, 2 mld euro na zrównoważony transport i inwestycje kolejowe, 797 mln euro na napęd wodorowy, 2,2 mld euro na e-mobilność i autobusy elektryczne)
- zagospodarowanie terenów pokopalnianych, umowa społeczna a przyszłość górnictwa w Polsce
Metan – problem, zagrożenie czy szansa?
- trendy światowe i europejskie
- odmetanowianie i gospodarcze wykorzystanie metanu przez kopalnie
- zagospodarowanie terenów pokopalnianych
- metan z kopalń – realne zagrożenie dla klimatu
Świat stawia na wodór – zeroemisyjne paliwo przyszłości
- Polska strategia wodorowa do roku 2030
- Napęd wodorowy w transporcie drogowym i kolejowym, czyli bez benzyny, ropy naftowej, diesla i węgla
- Elektrownie Zero waste
- Wodór – antidotum na wysokoemisyjny przemysł, system ciepłowniczy, transport oraz redukcję CO2
Odnawialne źródła energii, odpady i smog
- Certyfikacja ekologiczna budynków magazynowo-przemysłowych, czyli zielone Fabryki
- Domy ekologiczne i niskoenergetyczne i – prefabrykaty, kotły elektrodowe, panele fotowoltaiczne
- Odpady, ekologia a rozwiązania dla środowiska
- Wojna ze smogiem i jej efekty
Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.ekmsp.eu.