ENERGETYKA

InPost rozpoczął wdrażanie idei Green City. To pierwszego tego typu rozwiązanie w Polsce

Pierwszym miastem partnerskim InPost w programie „Green City” została Łódź. W pierwszym kwartale 2021 roku firma podpisała porozumienie z władzami miasta. Celem programu jest ograniczenie ruchu samochodów w centrach miast, zmniejszanie emisji dwutlenku węgla oraz realizacja zarządzania miastem na założeniach „Smart City”.

Jakość powietrza w dużych miastach jest katastrofalna. Jednym ze sposobów na jego poprawę jest zmniejszenie emisji CO2 poprzez eliminowanie ruchu samochodów w centrach miast oraz wprowadzenie samochodów elektrycznych w miejsce aut o napędzie spalinowym. Takie działania podejmie Łódź, we współpracy z firmą kurierską InPost. Miasto udostępniło siedemdziesiąt nowych lokalizacji dla Paczkomatów. Wkrótce mieszkańcy otrzymają także dostęp do ładowarek do samochodów elektrycznych przy Paczkomatach. InPost z kolei będzie sukcesywnie zwiększał flotę swoich samochodów elektrycznych w Łodzi. Podejmowane działania są także odpowiedzią na wzrost emisji zanieczyszczeń wynikający z rozwoju e-commerce.

Zdaniem władz Łodzi, Paczkomat to obecnie najbardziej ekologiczna dostępna forma odbioru przesyłek, gwarantująca przede wszystkim zmniejszenie natężenia ruchu w mieście, ale także – co niezwykle istotne w obecnie panującej sytuacji w Polsce – bezpieczeństwo związane z pandemią koronawirusa. Niskoemisyjne dostawy do Paczkomatów są wygodne dla mieszkańców i korzystane dla miasta.

Według kalkulatora śladu węglowego oraz firmy InPost, paczkomaty są najbardziej ekologiczną formą dostawy przesyłek, która o 75% ogranicza emisję dwutlenku węgla w porównaniu do tradycyjnych przesyłek kurierskich. Według danych InPost, dostarczenie każdej paczki do Paczkomatu to minimum 0,35kg mniej CO2 do atmosfery. Dlatego w ramach swojego programu, InPost wspiera ideę „Smart City”, zwiększającego możliwości mobilnego dostępu do usług miejskich oraz budowę ładowarek elektrycznych przy Paczkomatach.

Łódź jest pierwszym miastem partnerskim InPost w Polsce, a  firma zachęca inne miasta i gminy w kraju do przystąpienia do programu. Projektem interesuje się wiele miast, w związku z czym w bliskiej przyszłości planowane są wdrożenia w kolejnych miejscach na terenie Polski.

Źródło: www.wiadomoscihandlowe.pl

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button