AKTUALNOŚCI

Magazyny energii

Firma IMPACT Clean Power Energy w lipcu dostarczyła największy w Polsce magazyn energii dla instalacji fotowoltaicznej na Górze Żar. To największy tego typu projekt. Inwestorem była PGE Energia Odnawialna S.A.

Magazyny energii dla instalacji fotowoltaicznych i wiatrowych

Farmy fotowoltaiczne i wiatrowe są źródłami nieprzewidywalnymi jeśli chodzi o wytwarzanie. W związku z tym przyszłość rozproszonej energetyki odnawialnej jest powiązana z magazynami energii. Połączenie tego rodzaju odnawialnych źródeł energii z magazynami energii, czyli wytwarzanie hybrydowe, może w znacznym stopniu usystematyzować i umożliwić prawidłowy rozwój systemu elektroenergetycznego. Technologie wykorzystywane wcześniej w pojazdach, autobusach, ciężarówkach, można przenosić również do magazynów stacjonarnych.

Magazyn energii IMPACT na Górze Żar

Firma IMPACT od ponad 15 lat specjalizuje się w bateryjnych magazynach energii w technologii litowo-jonowej. Projekt na Górze Żar, współpracujący z farmą fotowoltaiczną, jest jednym z przykładów realizacji firmy. Jest to magazyn energii składający się z dwóch modułów o mocy zainstalowanej każdego z nich wartości 550kW. Ich łączna nominalna energia wynosi 980 KWH. Magazyn wymaga skomplikowanego systemu nadzoru oraz zarządzania energią, a IMPACT ma w tym obszarze opracowanych sporo technologii, które można wykorzystać w tym miejscu.  

IMPACT realizuje wiele projektów. Firma deklaruje, że produkcyjnie jest przygotowana na wyprodukowanie magazynów pojemności ponad 400 MWh rocznie.

Projekt na Górze Żar jest największym projektem instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii w Europie. Zmiany sposobów, w jaki będziemy użytkować energię elektryczną, mogą mieć realny wpływ na ochronę ziemi.  

Więcej o największym projekcie instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii w Polsce i Europie znajdziecie w opisie projektu, a o projektach na Górze Żar w kategorii ENERGETYKA na naszej stronie.

Źródło: IMPACT Clean Power Energy

Powiązane Artykuły

Back to top button