WYDARZENIA

Set 3 webinarów z cyklu „Wodociągi przyszłości”, organizowanych przez Gdańską Fundację Wody. Start 13 listopada

Centrum Szkoleniowe Gdańskiej Fundacji Wody przygotowało cykl webinarów prezentujących rozwiązania na przyszłość dla wodociągów. „Wodociągi Przyszłości” to zestaw trzech szkoleń online, organizowanych w listopadzie 2020, z których każdy poświęcony jest odrębnym narzędziom, jakie branża wodociągów powinna sukcesywnie wdrażać. Webinary organizowane będą 13, 19 i 26 listopada. Każdy z nich rozpoczyna się o godzinie 10.

Linki ze szczegółami oraz kartami zgłoszeń dostępne są na stronie organizatora: www.gfw.pl/szkolenia.

Pierwszy webinar, który odbędzie się 13 listopada w godzinach 10:00 – 14:00, to: „Wodociągi Przyszłości: Inteligentna platforma IoT dla branż wod- kan. Zdalny odczyt stanów wodomierzy w oparciu o najnowszą bezprzewodową technologię transmisji LoRa na przykładzie MPWiK Piekary Śląskie”. 

Podczas webinaru uczestnicy poznają praktyczne wskazówki oraz doświadczenia związane z instalacją jednej z najnowocześniejszych inteligentnych platform do zarządzania siecią wodociągową. Webinar poprowadzą przedstawiciele producenta technologii i MPWiK Piekary Śląskie. Bezpośredni link do wydarzenia: www.gfw.pl/szkolenia/e-100-inteligentna-platforma-iot-dla-branz-wod-kan-zdalny-odczyt-stanow-wodomierzy-w-oparciu-o-najnowsza-bezprzewodowa-technologie-transmisji-lora-na-przykladzie-mpwik-piekary-slaskie/.

Drugi webinar odbędzie się 19 listopada od 10:00 do 13:00 i dotyczyć będzie telemetrii, lokalizowania awarii oraz wykrywania strat wody. 

W trakcie webinaru poruszane zostaną kwestie związane z modułami telemetrycznymi instalowanymi na urządzeniach pomiarowych, funkcjami, jakie pełnią i rodzajami informacji, jakie przekazują. Webinar wskaże dowody na to, jak wykorzystanie takiego rozwiązania wpływa na niwelowanie strat związanych w awariami i wyciekami wody. Link do wydarzenia:https://www.gfw.pl/szkolenia/e-101-wodociagi-przyszlosci-cz-2-telemetria-lokalizowanie-awarii-oraz-wykrywanie-strat-wody/

Trzeci, ostatni webinar, przewidziany jest na 26 listopada, od 10:00 do 13:00. Tematem szkolenia będzie „Prawidłowy dobór opomiarowania dla branży wod – kan, a oszczędności”. 

Spotkanie ma pokazać jak, w łatwy sposób, zmniejszyć bilans między wodą wyprodukowaną, a sprzedaną. W webinarze przedstawione zostanie jak pozornie niski nakład finansowy może przynieść duże zyski dla przedsiębiorstwa wodociągowego. Link do szkolenia: https://www.gfw.pl/szkolenia/e-102-wodociagi-przyszlosci-cz-3-prawidlowy-dobor-opomiarowania-dla-branzy-wod-kan-a-oszczednosci/.

Szczegółowe informacje oraz karty zgłoszeń niezbędne do udziału w webinarach dostępne są na stronie Centrum Szkoleniowego Gdańskiej Fundacji Wody.

Źródło: www.gfw.pl/szkolenia.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button