ENERGETYKA

Przyszłość łącząca zrównoważony rozwój i postęp według Schneider Electric

Schneider Electric SE, międzynarodowe przedsiębiorstwo działające w branży energetycznej z ponad stuletnią tradycją, sporządziło raport pokazujący w jaki sposób realizuje zobowiązania i cele wobec planety i jej mieszkańców. Raport dotyczy zrównoważonego rozwoju w latach 2020 – 2021.

Jean-Pascal Tricoire – dyrektor generalny Schneider Electric wskazuje, że piętnaście lat temu zrównoważony rozwój korporacji był niepopularną, samotną przestrzenią. Teraz to przodujący nurt. Zrównoważony rozwój stał się globalnym priorytetem w sektorze publicznym i prywatnym.

W firmie Schneider Electric założenia zrównoważonego rozwoju były podstawą strategii biznesowej przez ostatnie piętnaście lat. Co bardzo ważne, firma – mając świadomość nieustannie zachodzących zmian -co trzy lata aktualizuje zobowiązania dotyczące zrównoważonego rozwoju. To spowodowało, że nawet w trudnym, 2020 roku, Schneider osiągnął wyniki przekraczające oczekiwany poziom. Firma opracowała także plan działań chroniących planetę na lata 2021 – 2025.

Schneider deklaruje, że tworzone przez przedsiębiorstwo rozwiązania pozwolą osiągać więcej wydajnych, zrównoważonych, odpornych i sprzyjających planecie i społeczeństwom rozwiązań. Wspólnie z partnerami, klientami, rządami i dostawcami chce kumulować siły, by wspólnie tworzyć niskoemisyjną przyszłość. Zdaniem dyrekcji korporacji, rok 2020 nauczył ich, że niezależnie od sytuacji – kryzysowej, pandemicznej czy normalnej – synergiczne działania powodują, że firma staje się silniejsza, a osiągniecia większe. O sposobach na działania w obszarze zrównoważonego rozwoju wskazuje w swoim raporcie.

Źródło: www.se.com

Powiązane Artykuły

Jeden Komentarz

  1. Schneider wykorzystuje hasła klimatu i zrównoważonego rozwoju wyłącznie do odwrócenia uwagi tego co się dzieje naprawdę w firmie. Firma oparła strategię rozwoju na kupowaniu na rynku firm i ich dekapitalizowaniu. Całość produkcji jest przerzucana do Azji gdzie nie ma kontroli śladu węglowego, jest wyzysk ludzi, brak jest poszanowania praw człowieka. Jednocześnie technologie jakie Schneider oferuje są przestarzałe. Schneider nie mówi o innowacjach bo takich nie ma. Brak rozwoju. Powoduje , że ludzie z ośrodków badawczych są zwalniani. Schneider nie ma prawa moralnego aby nas pouczać.

Back to top button