FACILITY MANAGEMENT

Solaris podpisał umowę na dostarczenie 15 autobusów elektrycznych do niemieckiego Freiburga

Solaris Bus & Coach podpisał umowę z niemieckim Freiburger Verkehrs AG na dostarczenie piętnastu autobusów elektrycznych. Pięć z nich to dwunastometrowe Solaris Urbino 12 electric, mieszczące 34 pasażerów na miejscach siedzących. Dziesięć z nich to przegubowe, osiemnastometrowe Solaris Urbino 18 electric, mogące przewozić 46 pasażerów na miejscach siedzących.

Freiburg to liczące ponad 230 tysięcy mieszkańców miasto, położone w południowo – zachodniej części Niemiec. Tegoroczne zamówienie jest kolejnym, jakie miejscowość złożyła Solarisowi. Pierwsze elektryczne autobusy pojawiły się we Freiburgu w 2016 roku. Zamówione aktualnie autobusy wyposażone będą w baterie Solaris High Power oraz szereg udogodnień dla pasażerów i kierowcy.

W dwunastometrowych Solarisach zamontowane będą baterie o łącznej pojemności nominalnej ponad 150 kWh. Osiemnastometrowe, przegubowe autobusy będą magazynowały energię w bateriach o pojemności ponad 180 kWh. Obydwa modele wyposażone są w opcje szybkiego ładowania oraz klasyczny system plug-in. W autobusach wmontowana jest oś elektryczna z dwoma zintegrowanymi silnikami o mocy 125 kW każdy.

Wszystkie Solarisy, które trafią do Freiburga, wyposażone będą w gniazda USB dostępne dla kierowcy – w kabinie pojazdu – oraz dla pasażerów – w przestrzeni pasażerskiej. Gniazda umożliwią ładowanie urządzeń mobilnych w pojeździe. Komfort podróży podniesie nowoczesna klimatyzacja z pompą ciepła.   Dla bezpieczeństwa podróżujących zamontowany będzie monitoring oraz system informacji pasażerskiej.

Autobusy wyposażone będą także w nowe rozwiązania wspierające pracę i bezpieczeństwo kierowcy. Tradycyjne lusterka boczne zostaną zastąpione kamerami i strategicznie umiejscowionymi monitorami, zapewniającymi lepszą widoczność podczas deszczu, nocą, a także w mocnym słońcu.

Zamówienie 15 autobusów elektrycznych przez Freiburger Verkehrs AG to kolejny wygrany przetarg Solarisa na niemieckim rynku. Solaris dostarczył lub zakontraktował już ponad 230 autobusów dla klientów z Niemiec. W ciągu ostatnich miesięcy na zamówienia na pojazdy bateryjne zdecydowali się także przewoźnicy z Wurzburga i Offenbach.

Źródło: www.truckslog.pl

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button