FACILITY MANAGEMENT

Biura przyszłości… z drewna!

Pandemia koronawirusa na całym świecie przeniosła wielu pracowników do nowego miejsca pracy – ich własnego domu. Dotychczas praca zdalna funkcjonowała głównie w branży IT, a pozostałe sektory gospodarki umożliwiały swoim pracownikom pracę z domu np. tylko jeden dzień w tygodniu. Aktualnie homeoffice to najpopularniejsza forma pracy.
Tymczasem w 2021 roku w Sydney ma rozpocząć się budowa biurowca… z drewna! Głównym budulcem będzie właśnie drewno (obniżające emisję dwutlenku węgla o 50%), a elementy nośne stworzy drewnoi stal. Budynek w 100% ma być zasilany z odnawialnych źródeł energii. Będzie miał 180 metrów wysokości, 40 pięter i miejsce pracy dla 4000 osób. Do budynku przylegać mają zielone ogrody, zachęcające do porzucenia homeoffice.


Inwestorem projektu jest firma Atlassian – gigant z branży Software. Jego zdaniem biurowce przyszłości powinny być na nowo atrakcyjnymi miejscami pracy, w których można pracować komfortowo i efektywnie. Projekt wykonało biuro SHoP z USA i australijska firma BVN.


Koniec budowy zaplanowany jest na 2025 rok.

Źródło: Romanowicz o nieruchomościach

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button