MŁODY INŻYNIER

Gospodarowanie odpadami i odnawialne źródła energii w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku. Druga tura rekrutacji rusza od stycznia 2021.

Gospodarowanie Odpadami i odnawialne źródła energii to dwie z nowych specjalizacji dostępnych na kierunku Bezpieczeństwo Zdrowotne w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku. Nabór na semestr zimowy zakończył się z końcem września, ale od stycznia 2021 rusza rekrutacja na semestr wiosenny, który rozpocznie się w marcu 2021. Wśród kierunku odpowiadających aktualnemu zapotrzebowaniu rynku znalazło się także BHP i ochrona przeciwpożarowa.

Współczesny rozwój technologii umożliwia społeczeństwom dostęp do coraz większej ilości dóbr konsumpcyjnych. To, że można z nich korzystać, daje nieograniczone możliwości. Powoduje jednak także rosnący problem ze składowaniem odpadów. Problem odpadów jest globalny i wymaga długofalowych, efektywnych działań. Innym niebezpiecznym zjawiskiem dla planety jest wyczerpywanie się tradycyjnych źródeł energii. Z tego powodu, na znaczeniu coraz mocniej zyskują odnawialne źródła.

Specjalność Gospodarowanie Odpadami i OZE przeznaczona jest dla osób, które rozumieją wagę problemów globalnych i widzą w sobie potencjał do szerzenia zmian. Absolwenci stają się ekspertami i specjalistami, wyposażonymi w umiejętności i narzędzia służące rozpoznawaniu szeregu zagrożeń ekologicznych i niwelowaniu ich. Dbałość o ekologię to jeden z najbardziej aktualnych i poważnych trendów dla wspólnot całego świata.  Po ukończeniu studiów na kierunku Bezpieczeństwo Zdrowotne o specjalności Gospodarowanie Odpadami i OZE, absolwenci będą mogli realizować się zawodowo między innymi w: komórkach odpowiedzialnych za gospodarkę odpadami i OZE na szczeblu lokalnym i krajowym, przedsiębiorstwach związanych z utylizacją odpadów, organizacjach zajmujących się szeroko pojętą problematyką OZE, mediach tradycyjnych i social media w roli eksperta.

Nabór na studia rusza 1 stycznia, semestr rozpoczyna się 1 marca 2021.

Źródło: www.wsb.net.pl

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button