FACILITY MANAGEMENT

Pozycja polski na rynku inwestycyjnym CEE po pierwszym półroczu 2020

Rynek inwestycyjny odczuł skutki pandemii. Mimo to, po pierwszym półroczu 2020 Polska utrzymuje się na pozycji lidera w rejonie CEE. Obroty na rynku osiągnęły wartość prawie trzech miliardów euro, co przewyższa wynik z tego okresu w 2019 roku. Polska cieszy się najwyższą różnorodnością produktów inwestycyjnych i największym zróżnicowaniem inwestorów.

Z początkiem pandemii, blisko trzydzieści dużych toczących się transakcji zostało zawieszonych. Łagodzenie środków bezpieczeństwa sprzyja powrotom zagranicznych inwestorów, zdeterminowanych sfinalizowaniem transakcji jeszcze w tym roku. Na Polskim rynku inwestowany jest kapitał pochodzący głównie z Niemiec, Francji, Austrii, regionów CEE i Azji. Wartość transakcji, jakie osiągnęła Polska dała jej mocny udział w rynku inwestycyjnym całego regionu CEE.

Na początku 2020 na rynku inwestycyjnym dominowały transakcje biurowe (46%) i magazynowe (39%). Sprzedanych zostało ponad 150 nieruchomości komercyjnych. Dodatkowo Warszawa pozostaje kluczowym rynkiem CEE w odniesieniu do budynków biurowych w stolicy kraju.

Eksperci z branży obserwują znaczący wzrost zainteresowania nieruchomościami przemysłowo – magazynowymi. Obrót nimi wzrósł trzykrotnie w stosunku do roku ubiegłego. Dlatego też spodziewany jest wzrost cen tego typu nieruchomości. Przewiduje się także dalszy napływ kapitału zagranicznego do Polski.

Źródło: www.realestatemanager.com.pl

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button