WODOCIĄGI

Przebudowa magistrali wodociągowej w Lesznie

W drugiej połowie lipca w Lesznie rozpoczęły się dwie duże inwestycje. Pierwszą z nich jest remont drogi w ramach przebudowy DK12. Drugą budowa nowej magistrali wodociągowej w miejsce obecnej, bardzo wyeksploatowanej.

5 marca 2020 w Lesznie doszło do poważnej awarii wodociągowej. Główna magistrala wodociągowa średnicy 600mm, wykonana z żeliwa, uległa podłużnemu pęknięciu. Magistrala została mocno uszkodzona, co spowodowało wyłączenie odcinka sieci wodociągowej z użytku. Dzięki systemowi pierścieniowemu, który zapewnia dostawę wody mieszkańcom z trzech stacji uzdatniania (w związku
z czym gdy jedna przestanie pracować, ciężar dostarczania wody przejmują pozostałe dwie), awarię usunięto. Aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, podano informację o podjętej już wcześniej decyzji o wymianie magistrali na nową.

W lipcu rozpoczęła się wymiana magistrali. Przebudowa będzie realizowana na półtorakilometrowym odcinku. Inwestycję realizują w porozumieniu: MPWiK Leszno, Prezydent Miasta Leszno oraz Strabag – wykonawca przebudowy odcinka drogi DK12. MPWiK Leszno na swoich stronach internetowych na bieżące podaje komunikaty o chwilowych utrudnieniach związanych z remontem.

Źródło: www.mpwik-leszno.pl, www.elka.pl  

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button