WODOCIĄGI

Rozbudowa infrastruktury wodociągowej na Podlasiu

Na Podlasiu, konkretnie w gminie Międzyrzec Podlaski, rozbudowywana jest infrastruktura wodociągowa i stacje uzdatniania wody. Projekty warte łącznie prawie 4,3 miliona złotych mają zapewnić lepszy dostęp do wody mieszkańcom oraz poprawić jej jakość. Inwestycja zakłada poprawę stanu infrastruktury technicznej wydobycia wody, co ma wpłynąć na rozwój agroturystki w rejonie oraz wyrównanie szans na rozwój terenów wiejskich.

Prace skupione wokół stacji uzdatniania wody są jednym z etapów strategii rozwoju i modernizacji instalacji wodno – ściekowej w gminie. Zakres prac przewiduje budowę nowej instalacji SUW, rozbudowę budynku o pomieszczenie na agregat prądotwórczy, wykonanie pełnej automatyki wraz ze zdalnym monitoringiem stacji i transmisją danych. Na budynku ma również zostać zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

Inwestycja ma na celu dostarczanie wody o odpowiednim ciśnieniu i odpowiedniej jakości. Dodatkowo realizacja zadania ma pozytywnie wpłynąć na środowisko naturalne i zwiększyć możliwości proekologiczne. Gmina chce w ten sposób podwyższyć standard życia mieszkańców.

Prace realizowane są w ramach unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

Źródło: www.slowopodlasia.pl  

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button