WODOCIĄGI

Specjalistyczny sprzęt – Pompa Flygt CP 3602 – z lubelskiej elektrociepłowni wspomaga walkę z awarią Czajki

Elektrociepłownia z lubelskiego Wrotkowa, należąca do spółki PGE Energia Ciepła, wypożyczyła specjalistyczny sprzęt do walki z awarią oczyszczalni Czajka w Warszawie. Dwie pompy zanurzeniowe, przystosowane do wodnych układów chłodzenia w elektrociepłowniach i pompowania ścieków komunalnych w oczyszczalniach, zostały udostępnione władzom Warszawy na dwa miesiące. Urządzenia zostaną wykorzystane przy budowie pompowni zastępczej.

W związku z awarią dwóch kolektorów w oczyszczalni ścieków Czajka, która miała miejsce 29.08.2020, władze Warszawy zmuszone zostały do awaryjnego zrzutu ścieków do Wisły. Tuż po awarii rozpoczęły się prace przy budowie rurociągu zastępczego. Zarząd elektrociepłowni we Wrotkowie podjął decyzję o wypożyczeniu na dwa miesiące swojego rezerwowego sprzętu, który pomoże w walce z awarią. Do tego czasu do Wisły trafiało 3,5 m3 nieczystości na sekundę. Udostępnione pompy przejmą zadanie przepompowania nieczystości do rurociągu na moście pontonowym. Ta sama pompa pracowała przy ubiegłorocznej awarii Czajki.

Elektrociepłownia z lubelskiego Wrotkowa należy do spółki PGE Energia Ciepła. Spółka posiada 14 elektrociepłowni i aktualnie jest największym producentem ciepła i energii elektrycznej w Polsce. Wchodzi w skład grupy kapitałowej PGE, kontrolowanej przez Skarb Państwa.

Źródło: www.kurierlubelski.pl

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button