FACILITY MANAGEMENT

Warszawski HUB – najbardziej zaawansowany technologicznie budynek w Polsce z możliwością przejścia w tryb pandemiczny

Kompleks biurowców The Warsaw Hub w 2018 roku otrzymał nagrodę International Property  Awards w kategorii Best Commercial High – Rise Development Europe. W tym roku uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Od początku sierpnia działa pasaż handlowy na parterze i łącznik ze stacją metra. Co ważne, budynek dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym, ma możliwość natychmiastowego przejścia w tryb pandemiczny.

Inwestycja powstała na warszawskiej Woli. Opiera się na idei huba – wielkiego węzła komunikacyjnego i funkcjonalnego. Wieżowce wznoszono metodą podstropową – najtrudniejszą technicznie, ale zarazem najbezpieczniejszą  Do wieżowca będzie można dojechać metrem, autobusem, tramwajem, autem lub rowerem. Wzdłuż kompleksu powstanie przestrzeń publiczna z punktami usługowymi, restauracjami i kawiarniami.

Na kompleks The Warsaw Hub składają się dwa 130-metrowe biurowce i 86-metrowy hotel, mający pomieścić gości w 430 pokojach. Obiekty połączone są pięciokondygnacyjną podstawą z przeznaczeniem na powierzchnie handlowo – usługowe, konferencyjne i coworkingowe. W podium kompleksu znajduje się centrum konferencyjne o dwóch tysiącach metrów kwadratowych powierzchni.

Warszawski HUB jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie wieżowców w Polsce. Kompleks zasilany jest z trzech niezależnych źródeł energii, a najemcy mogą zainstalować w nim swoje własne generatory. Dostęp do budynku możliwy będzie za pomocą smartfona. Znajdujący się w podziemiach nowoczesny parking wyposażony będzie w system rozpoznawania pojazdów. Z poziomu parkingu będzie można z korzystać ze stacji do ładowania aut elektrycznych, myjni, stojaków na rowery, a nawet pryszniców.

Kompleks łączy w sobie szereg technologii umożliwiających natychmiastowe przejście w tryb pandemiczny. Zintegrowany system zarządzania budynkiem oraz rozwiązania mobilne dla najemców i użytkowników oparte są na sztucznej inteligencji, obsługiwanej przez Google Cloud Platform. Warszawki HUB oceniany jest jako najlepszy w Europie komercyjny budynek wysokościowy.

Źródło: PZN Facility Management, www.muratorplus.pl    

Zdjęcie: www.warsawhub.com

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button